PS Vita İçin 1.80 Yazılım Güncellemesinde Hangi Yenilikler Olacak


Sony Gamescom 2012 etkinliğinde PS Vita için sonraki güncellemenin 1.80 olduğunu duyurdu ve bir de kesin yayınlanma tarihini verdi. Buna göre 1.80 Güncellemesi 28 Ağustos’ta indirilebilir olacak.

PS 1 klasikleri desteği, Remote Play desteği, Çapraz Kontroller desteği ve çok sayıda yeni özelliklerin getirileceği güncellemenin tam listesi aşağıdaki gibi listelenmiştir.

Cross Controller (Çapraz Kontrol)

Yeni çapraz kontrol özelliği sayesinde LittleBigPlanet 2 gibi PS3’e özgü oyunları PS Vita ile kontrol edebilecek. Bu özellik sayesinde Ön ve Arka dokunmatik ekranlar, altı eksenli hareket algılama sistemi ve kameralar dahil olmak üzere PS Vita’nın zengin kontrol seçeneklerinden yararlanılabilecek.

Remote Play (Uzaktan Kontrol)

PS3’ün desteklenen oyunlarını uzaktan kontrol sayesinde PS Vita’da oynayabileceğiz. Bunun için PS Vita ve PS3 arasında Wi-Fi bağlantısı kurulması gerekiyor.

Fiziksel Kontrol

PS Vita ana menüsü artık fiziksel butonlar ile kontorol edilebilecek.

Music (Müzik)

PS Vita’nın Müzik uygulaması artık çalma listelerini destekleyecek. PS3 veya İçerik Yöneticisi kullanarak bir bilgisayardan iTunes (10.6.3 veya üstü)’den M3U ve M3U8 çalma listelerini aktarmak mümkün olacak.

Web Browser (İnternet Tarayıcı)

PS Vita’nın internet tarayıcısında önemli iyileştirmeler yapılacak. Artık arka dokunmatik paneli kullanarak sayfayı kaydırmak mümkün olacak.

Video

Aşağıdaki kontroller Video uygulamasına eklenmiştir:

  • Çalma hızı kontrolü
  • Tekrar çalma

Photo (Fotoğraf)

PS3 veya Content Manager kullanarak PS Vita’da MPO uzantılı fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. 3D görüntü ve çok amaçlı fotoğraflar desteklenmez.

Maps (Haritalar)

Haritalarda üst kısımda bulunan ”Yer Ara” seçeneği altına ”Yol Ara” seçeneği eklenmiştir.

Near (Yakın)

Near uygulaması artık internet bağlantısı olmadan da çevrenizdeki Near bilgilerini toplayabilecek ve daha sonra Wi-Fi noktasına bağlandığınızda konum verilerini güncelleyebileceksiniz.

Reklamlar

Ağustos 15, 2012 tarihinde Haber içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: